Doświadczenie - Eco Progress.k.m. - doradztwo środowiskowe

Zadzwoń do nas: 22 825 47 58

Doświadczenie

Szanowni Państwo,

Witam na stronie firmy doradztwa środowiskowego Eco Progress.k.m. sp. z o. o. mieszczącej się Konstancinie Jeziornie.Kontakt: tel. 22 7540008 i 602 21 92 45; Biuro: Warszawa ul. Domaniewska 47 lok 107

Nazywam się Kazimierz Manios. Wiele lat pracowałem w administracji ochrony środowiska. W tym czasie zostałem dwukrotnie wyróżniony Nagrodą Ministra Środowiska w dziedzinie gospodarki wodnej. Byłem zaangażowany w projekt budowy spalarni odpadów w Warszawie,  pracuje od lat w stolicy. Od 1998 r. do 2009 pracowałem w firmie Eco Progress Sp. z o.o., którą prowadziła córka Małgorzata. W tym czasie dynamicznych zmian w prawie ochrony środowiska oraz w gospodarce wykonaliśmy wiele śmiałych projektów m.in. projekt kanału wodnego  dla  „Miasteczka Wilanów”, które uzyskało I Nagrodę UE jako rozwiązanie urbanistyczne.

Od 2010 lat razem z zespołem ekspertów i projektantów tworzymy Eco Progress.k.m. Realizujemy projekty z zakresu inżynierii środowiska i doradztwa środowiskowego. Zajmujemy się projektami ukierunkowanymi na gospodarkę wodną i gospodarkę  odpadami komunalnymi. W ostatnim czasie wykonaliśmy projekt kanału podziemnego łączącego zbiorniki wodne w Warszawie ze studnią piętrzącą, oraz szereg projektów związanych z przebudową melioracji szczegółowych na działkach przeznaczonych pod zabudowę. Jednym z działów jest projektowanie przepustów drogowych na drogach wojewódzkich i powiatowych dla których jest wymagany projekt budowlany i pozwolenia wodnoprawne.

Realizacje  „większych” inwestycji są związane z koniecznością uzyskania decyzji środowiskowych. W tym zakresie mamy najwięcej realizacji, m.in. dla MON, Kolei Mazowieckich oraz dla przetwórni owoców i warzyw oraz kurników które są „high tech” rolnictwa Ze zrealizowanymi przez nas zadaniami można zapoznać się w zakładce Projekty >>>.
Prowadzone przez nas projekty charakteryzują się zarówno dużą innowacyjnością, jak również znajomością istniejących przepisów prawnych. Reprezentacyjny jest udział w projekcie budowy spalarni odpadów w aglomeracji warszawskiej  W Pruszkowie i Zakroczymiu zaprojektowaliśmy na składowiskach nowe kwatery i zrealizowane projekty rekultywacji.

Firma Eco Progress.k.m. sp. z o. o. specjalizuje się w realizacji zleceń dla administracji publicznej i dla firm komercyjnych z zakresu inżynierii środowiska. W oparciu o swoją wiedzę i długoletnie doświadczenie razem z zespołem oraz przy współpracy pracowników Politechniki Warszawskiej proponujemy i wdrażamy innowacyjne rozwiązania wykorzystując przy tym programy techniczne stosowane w kraju i za granicą.

Zapraszam do współpracy,

Z poważaniem,

Kazimierz Manios

Prezes Zarządu


Experience

Dear Sir or Madame,

Welcome to the website of our company – Eco Progress.k.m., which is currently leaded by me – signed below.

Many years I have worked in the environmental protection administrative offices. During this time I have been awarded twice by the Minister of Environmental Protection for working on the implementation of a water protection systems. I also have been involved in the designing process of construction of the municipal solid waste incineration plant in Warsaw, which is one of the most modern facilities working in the capital of Poland for years. Since 1998 our Company have participated in many consulting and design projects. Two years ago our company has been divided and since then I am leading the Eco Progress.k.m. Company. We are engaged to projects connected with environmental engineering, especially in sectors of: waste management (e.g. implementation of the waste incineration plants), storm water management and redevelopment projects of existing facilities.Currently, I am an environmental consultant at one of the airports in the country. If you would like to read more about projects we have made, please refer to the “Projects >>>” block.
Successful working through many years is highly connected with deeply knowledge of an innovative technology and legislative requirements. Based on the experience we gained, we may be a partner in an implementation of technical programs in the country and abroad.

Yours faithfully,

Kazimierz Manios

President of management board