
Budowa urządzeń wodnych – oferta
Zagospodarowanie wód opadowych na terenach przemysłowych wymaga wykonania urządzeń wodnych, które umożliwią odprowadzenie ich do ziemi (np. skrzynki retencyjno-rozsączające i studnie chłonne) lub do wód powierzchniowych (wyloty do rowów, rzek). Zakres wymaganych w tym zakresie prac zazwyczaj obejmuje:
- wykonanie koncepcji wg zamierzeń inwestycyjnych i możliwości terenowych,
- uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na budowę urządzeń wodnych,
- przygotowanie niezbędnych dokumentów do uzyskania pozwolenia wodnoprawnego na budowę urządzeń.
Zobacz wszystkie realizacje Eco Progress.k.m. Sp. z o. o. >>>
Budowa urządzeń wodnych w celu zagospodarowania wód opadowych
W warunkach zabudowy, inwestor najczęściej jest zobowiązany do zachowania wód opadowych na swoim terenie, co wynika z polityki środowiskowej wielu miast w Polsce. Ważne jest, aby wody opadowe infiltrowały zasilając zlewnię.
Wody opadowe z terenów utwardzonych, po podczyszczeniu oraz wody opadowe z dachów mogą być odprowadzone bezpośrednio do ziemi. Urządzenia stosowane do rozsądzania wód, mogą być lokalizowane pod terenem utwardzonym, tj. droga, parkingiem, placem. Procedura związana z wykonaniem urządzeń wodnych jest, wg. prawa, złożona. Wymaga pozwolenia wodnoprawnego, po wcześniejszym uzyskaniu decyzji środowiskowej w tym zakresie.
Zrealizowane i prowadzone prace
- Raport środowiskowy, operat wodnoprawny oraz projekt budowy urządzeń piętrzących na Kanale Sieleckim w Warszawie
- Raport środowiskowy, operat wodnoprawny oraz projekt budowy urządzeń wodnych dla zakładu przemysłowego w Warszawie
- Raport środowiskowy, operat wodnoprawny oraz projekt budowy urządzeń wodnych dla zakładu produkcji zbrojeń budowlanych w Pruszkowie